Arhiva

2002.


I festival bosanskohercegovačke drame Zenica 2002.

Selektor: Direkcija Festivala

Žiri: Nedžad Fejzić, Vojislav Vujanović, Tomislav Krstić, Ljubica Ostojić, Gordana Muzaferija

 

Predstave izvedene u okviru Takmičarskog programa

  1. Tvrtko Kulenović – Serafijan Hardi: ISTORIJA BOLESTI
    Režija: Slobodan Stojanović
    BOSANSKO NARODNO POZORIŠTE ZENICA
  2. Irfan Horozović: TRI SABAHUDINA ILI MANGE TAK
    Režija: Violeta Džoleva
    KAMERNI TEATAR 55 SARAJEVO
  3. Abdulah Sidran: U ZVORNIKU JA SAM OSTAVIO SVOJE SRCE
    Režija: Elmir Jukić
    NARODNO POZORIŠTE U SARAJEVU
  4. Abdulah Sidran: U ZVORNIKU JA SAM OSTAVIO SVOJE SRCE
    Režija: Zijah A. Sokolović
    SLOVENSKO LJUDSKO GLEDALIŠČE CELJE (SLOVENIJA)
  5. Radovan Marušić: VILA „RAJSKI MIR“
    Režija: Slobodan Stojanović
    NARODNO POZORIŠTE U MOSTARU
  6. Refik Hamzić – Ljubica Ostojić: MIMAR
    Režija: Sead Đulić
    MOSTARSKI TEATAR MLADIH MOSTAR
  7. Mak Dizdar – Dubravka-Zrnčić-Kulenović: ODKAMEN
    Režija: Dubravka-Zrnčić-Kulenović
    SARAJEVSKI RATNI TEATAR „SARTR“
  8. Nijaz Alispahić: HASANAGINICA
    Režija: Gradimir Gojer
    NARODNO POZORIŠTE TUZLA
  9. Nenad Veličković: KOŠMAR O BOSNI
    Režija: Faruk Lončarević
    POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO
  10. Fra Ante Marić: I SMRT ĆE BITI SASMA NEŠTO LJUDSKO
    Režija: Ante Vican
    HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE U MOSTARU
  11. Emir Hadžihafizbegović: KIJAMETSKI DAN
    Režija: Emir Hadžihafizbegović
    BOSANSKI KULTURNI CENTAR TUZLANSKOG KANTONA TUZLA
  12. Jasmila Žbanić: BUREKA VIŠE NEMA
    Režija: Aleš Kurt
    TEATAR DOBRE PREHRANE – DEBLOKADA SARAJEVO

 

Dodijeljene nagrade

  • Nagrada za najbolji izvedeni bosanskohercegovački dramski tekst - Abdulah Sidran za tekst U Zvorniku ja sam ostavio svoje srce (Narodno pozorište u Sarajevu i Slovensko ljudsko gledališče)
  •  Nagrada za najbolju dramaturšku obradu ili preradu (dramatizaciju, adaptaciju) proznog ili poetskog teksta - Serafijan Hardi za dramatizaciju romana Istorija bolesti Tvrtka Kulenovića (Bosansko narodno pozorište Zenica)
  • Glavna nagrada Festivala za najbolju predstavu u cjelini – Hasanaginica (Narodno pozorište Tuzla)
  • Nagrada za najbolju režiju - Zijah A. Sokolović za režiju predstave U Zvorniku ja sam ostavio svoje srce (Slovensko ljudsko gledališče, Celje); Gradimir Gojer za režiju predstave Hasanaginica (Narodno pozorište Tuzla)
  • Nagrade za najbolje glumačko ostvarenje (za najboljeg glumca i za najbolju glumicu) - Selma Alispahić za ulogu Hasanaginice u predstavi Hasanaginica (Narodno pozorište Tuzla); Senad Bašić za ulogu Živorada, Žike, Žileta u predstavi U Zvorniku ja sam ostavio svoje srce (Narodno pozorište u Sarajevu); Gordana Boban za ulogu Vere u predstavi U Zvorniku ja sam ostavio svoje srce (Narodno pozorište u Sarajevu); Jožef Ropoša za ulogu Rude u predstavi U Zvorniku ja sam ostavio svoje srce (Slovensko ljudsko gledališće, Celje); Mirsad Tuka za ulogu Hasanage u predstavi Hasanaginica (Narodno pozorište Tuzla)
  • Nagradu za najbolje glumačko ostvarenje mladog glumca /glumice - Dženita Imamović za uloge Lidije, Majke i JeleneBulgakov u predstavi Istorija bolesti (Bosansko narodno pozorište Zenica)
  • Nagrada za najbolje likovno oblikovanje predstave (scenografiju i kostimografiju) - Radovan Marušić za scenografiju u predstavi Istorija bolesti (Bosansko narodno pozorište Zenica); Amra Džinalija za kostimografiju u predstavi Mimar (Mostarski teatar mladih, Mostar)
  • Nagrada za najbolju scensku muziku – Rada Nuić za scensku muziku u predstavi Odkamen (Sarajevski ratni teatar „SARTR“ - Sarajevo)
  • Nagrada za najbolji scenski pokret – Branko Banković za scenski pokret u predstavi Odkamen (Sarajevski ratni teatar „SARTR“ - Sarajevo)

 


Joomla! Debug konzola

Sesija

Informacije profila

Iskorištenost memorije

Upiti baze podataka