Arhiva

2005


IV festival bosanskohercegovačke drame Zenica 2005.

Selektorica: Radmila Preininger, direktorica Festivala

Žiri: Sanja Topić, Žarko Mijatović, Tahir Nikšić, Srđan Vukadinović, Nedžad Fejzić

 

Predstave izvedene u okviru Takmičarskog programa

  1. Branko Brđanin Bajović: BAN PRVI (NEMOGUĆA MISIJA)
    Režija: Predrag Štrbac
    NARODNO POZORIŠTE REPUBLIKE SRPSKE BANJALUKA
  2. Ibrahim Kajan: KATARINA KOSAČA
    Režija: Gradimir Gojer
    SARAJEVSKI RATNI TEATAR „SARTR“
  3. Zlatko Topčić: GLAVOM KROZ ZID
    Režija: Sead Đulić
    MOSTARSKI TEATAR MLADIH MOSTAR
  4. DOLNO SOLAN
    Autorski projekat Seada Đulića
    NARODNO POZORIŠTE TUZLA
  5. Šemsudin Gegić: RUHO
    Režija: Laura Angiulli
    NARODNO POZORIŠTE U MOSTARU & TEATAR «GALERIA TOLEDO» NAPOLI (ITALIJA)
  6. Derviš Sušić: VELIKI VEZIR
    Režija: Vlado Kerošević
    TEATAR «KABARE» TUZLA & TEATAR «SOLI» TUZLA & GRADSKO POZORIŠTE ŽIVINICE
  7. Alija Isaković: TO
    Režija: Sulejman Kupusović
    KAMERNI TEATAR 55 SARAJEVO
  8. Almir Imširević: CIRKUS INFERNO
    Režija: Pjer Žalica
    POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO
  9. Darko Lukić: NADA IZ ORMARA
    Režija: Vlatko Dulić
    HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE MOSTAR
  10. Džemaludin Latić – Đelo Jusić: SREBRENIČKI INFERNO
    Režija: Tanja Miletić-Oručević
    BOSANSKO NARODNO POZORIŠTE ZENICA
  11. Ivo Andrić: PROKLETA AVLIJA
    Režija: Nebojša Bradić
    KRUŠEVAČKO POZORIŠTE (SRBIJA I CRNA GORA)
  12. Haris Pašović: POBUNA U NARODNOM POZORIŠTU
    Režija: Haris Pašović
    NARODNO POZORIŠTE SARAJEVO

 

Dodijeljene nagrade

  • Nagrada za najbolji izvedeni bosanskohercegovački dramski tekst - Ibrahim Kajan za tekst Katarina Kosača (Sarajevski ratni teatar “SARTR” – Sarajevo)
  • Glavna nagrada Festivala za najbolju predstavu u cjelini - Pokleta avlija (Kruševačko pozorište)
  • Jedinstvena nagrada za najbolju režiju i adaptaciju dodijeljena je Nebojši Bradiću za režiju predstave i adaptaciju teksta Prokleta avlija (Kruševačko pozorište).
  • Nagrada za najbolje glumačko ostvarenje (za najboljeg glumca i za najbolju glumicu) - Selma Alispahić za ulogu Katarine Kosače u predstavi Katarina Kosača (Sarajevski ratni teatar „SARTR“ - Sarajevo); Nebojša Dugalić za ulogu Karađoza u predstavi Prokleta avlija (Kruševačko pozorište); Mirsad Tuka za ulogu Brata u predstavi To (Kamerni teatar 55, Sarajevo); Mirvad Kurić za ulogu Gosta u predstavi To u izvedbi (Kamerni teatar 55, Sarajevo)
  • Nagrada za najbolje glumačko ostvarenje mladog glumca / glumice - Alban Ukaj za ulogu Klauna u predstavi Circus Inferno (Pozorište mladih, Sarajevo); Sabina Bambur za ulogu Konobarice u predstavi To (Kamerni teatar 55, Sarajevo)
  • Nagrada za najbolje likovno oblikovanje predstave (scenografiju ili kostimografiju) - Sanda Popovac za scenografiju u predstavi Circus Inferno (Pozorište mladih, Sarajevo); Dragana Purković-Macan za scenografiju u predstavi Ban Prvi (Nemoguća misija) (Narodno pozorište Republike Srpske, Banja Luka); Vanja Popović za kostimografiju u predstavi Katarina Kosača (Sarajevski ratni teatar „SARTR“ - Sarajevo) Nagrada za najbolju scensku muziku - Đelo Jusić za scensku muziku u predstavi Srebrenički inferno (Bosansko narodno pozorište Zenica)
  • Nagrada za najbolji scenski pokret dodijeljena je Belmi Čečo za koreografiju u predstavi Srebrenički Inferno (Bosansko narodno pozorište Zenica)
  •  Specijalna nagrada za izvedbu – Ansambl muzičko scenskog oratorija Srebrenički inferno (Bosansko narodno pozorište Zenica)
  • Specijalnu nagradu za kolektivnu igru - Ansambl predstave Pobuna u Narodnom pozorištu (Narodno pozorište u Sarajevu)

Joomla! Debug konzola

Sesija

Informacije profila

Iskorištenost memorije

Upiti baze podataka