Arhiva

2018.


XVII festival bosanskohercegovačke drame Zenica 2018.

Selektor: Nedžad Fejzić
Stručni žiri: Tanja Miletić-Oručević, Agata Juniku i  Ejla Bavčić
Žiri publike: Mirela Pehiljagić, Sanel Jalmanović i Imran Maglajlić
Žiri novinara: Gordana Ristović-Muslija, Mujesira Purić i Sanja Stević

 

Predstave u Takmičarskom programu

  1. BOSANSKO NARODNO POZORIŠTE ZENICA
    Dragan Komadina: RAVNA PLOČA
    Režija: Lajla Kaikčija
  2. MAKEDONSKI NARODEN TEATAR, SKOPLJE (MAKEDONIJA)
    Danis Tanović – Aleksandar Morfov: NIČIJA ZEMLJA
    Režija: Aleksandar Morfov
  3. KAMERNI TEATAR 55, SARAJEVO
    Aleksandar Hemon – Džejna Avdić: KNJIGA MOJIH ŽIVOTA
    Režija: Sabrina Begović-Ćorić
  4. NARODNO POZORIŠTE U MOSTARU
    Adnan Lugonić: NEĆE BITI SMAK SVIJETA
    Režija: Adnan Lugonić
  5. NARODNO POZORIŠTE "TOŠA JOVANOVIĆ", ZRENJANIN (SRBIJA)
    Igor Štiks: ZRENJANIN
    Režija: Boris Liješević
  6. SARAJEVSKI RATNI TEATAR SARTR, SARAJEVO
    Nejra Babić i Aleš Kurt: JEDVANOSIMSOBOAKAMOLISTOBO
    Režija: Aleš Kurt
  7. NARODNO POZORIŠTE REPUBLIKE SRPSKE, BANJA LUKA
    Željko Stjepanović: NAŠI DANI
    Režija: Jug Radivojević

 

Dodijeljene nagrade

Nagrada „Miodrag Žalica“ za najbolji izvedeni bosanskohercegovački dramski tekst – Igor Štiks za tekst Zrenjanin (Narodno pozorište "Toša Jovanović", Zrenjanin, Srbija);

Nagrada za najbolju dramatizaciju proznog ili poetskog teksta, filma i drugih struktura, formi, sadržaja – Džejna Avdić za dramatizaciju romana Knjiga mojih života Aleksandra Hemona (Kamerni teatar 55, Sarajevo);

Glavna nagrada Festivala za najbolju predstavu u cjelini – Jedvanosimsoboakalomistobo (Sarajevski ratni teatar SARTR, Sarajevo);

Nagrada za najbolju režiju – Aleš Kurt za režiju predstave Jedvanosimsoboakalomistobo (Sarajevski ratni teatar SARTR, Sarajevo);

Nagrada za najbolje glumačko ostvarenje (najbolju glumicu) – Gordana Boban za ulogu Delfe u predstavi Ravna ploča (Bosansko narodno pozorište Zenica) i Sanja Radišić za ulogu Male u predstavi Zrenjanin (Narodno pozorište "Toša Jovanović", Zrenjanin);

Nagrada za najbolje glumačko ostvarenje mladog glumca/glumice – Aleksandar Mihajlovski za ulogu Nine u predstavi Ničija zemlja (Makedonski naroden teatar, Skoplje, Makedonija);

Nagrada za najbolju epizodnu ulogu – Zlatan Školjić za ulogu Markana u predstavi Ravna ploča (Bosansko narodno pozorište Zenica);

Nagrada za najbolju scensku muziku – Damir Nevesinjac i Basheskija za muziku u predstavi Jedvanosimsoboakalomistobo (Sarajevski ratni teatar SARTR, Sarajevo);

Specijalna nagrada Stručnog žirija (za kolektivnu glumačku igru) – Ansambl predstave Jedvanosimsoboakalomistobo (Sarajevski ratni teatar SARTR, Sarajevo);

Nagrada publike za najbolju predstavuJedvanosimsoboakalomistobo (Sarajevski ratni teatar SARTR, Sarajevo);

Nagrada publike za najboljeg glumca – Nusmir Muharemović za ulogu Gabre u predstavi Ravna ploča (Bosansko narodno pozorište Zenica);

Nagrada publike za najbolju glumicu – Ajla Hamzić za ulogu Maše u predstavi Neće biti smak svijeta (Narodno pozorište u Mostaru);

Nagrada Žirija novinara za najbolju predstavuRavna ploča (Bosansko narodno pozorište Zenica);

Specijalna nagrada „Adem Ćejvan“, dugogodišnjem, zaslužnom i uglednom bosanskohercegovačkom glumcu / glumici – Zijah A. Sokolović.

 

 


Joomla! Debug konzola

Sesija

Informacije profila

Iskorištenost memorije

Upiti baze podataka