Raspored

Ned, 12. 9. 2021. - 17.00 / Prateći program

Ljiljana Čekić:
Narodno pozorište Vrbaske banovine
predstavljanje knjige

(Youtube kanal BNP-a Zenica)

Ned, 12. 9. 2021. - 19.45 / Prateći program

Otvaranje Festivala

(Youtube kanal BNP-a Zenica)

Ned, 12. 9. 2021. - 20.00 / Takmičarski program
Narodno pozorište Republike Srpske Banja Luka

Meša Selimović:
Derviš i smrt
Režija: Dejan Projkovski

(Predstava se izvodi u NPRS Banja Luka.)

Pon, 13. 9. 2021. - 17.00 / Prateći program

Predstavljanje novih izdanja Sterijinog pozorja

(Youtube kanal BNP-a Zenica)

Pon, 13. 9. 2021. - 19.00 / Prateći program

Dvadeset plakata za dvadeset festivala bh. drame
otvaranje izložbe plakata

Pon, 13. 9. 2021. - 19.30 / Takmičarski program
Narodno pozorište u Sarajevu

Darko Lukić:
To nikad nigdje nije bilo
Režija: Dino Mustafić

Uto, 14. 9. 2021. - 17.00 / Prateći program

70 godina Pozorišta mladih Sarajevo
predstavljanje monografije

(Youtube kanal BNP-a Zenica)

Uto, 14. 9. 2021. - 19.30 / Takmičarski program
Narodno pozorište Tuzla

Almir Bašović:
Kreketanje
Režija: Aleš Kurt

Sri, 15. 9. 2021. - 17.00 / Prateći program

Lejla Kalamujić:
Šake pune oblaka i druge drame
predstavljanje knjige dramskih tekstova

(Youtube kanal BNP-a Zenica)

Sri, 15. 9. 2021. - 19.30 / Takmičarski program
BNP Zenica & XX festival bh. drame Zenica 2021.

Selvedin Avdić:
Sedam strahova
Režija: Selma Spahić

Čet, 16. 9. 2021. - 17.00 / Prateći program

Almir Bašović:
Kalemi i biljezi
predstavljanje knjige

(Youtube kanal BNP-a Zenica)

Čet, 16. 9. 2021. - 19.30 / Takmičarski program
Pozorište Prijedor

Velimir Stojanović:
Nije čovjek ko ne umre
Režija: Marko Misirača

Pet, 17. 9. 2021. - 19.30 / Takmičarski program
Pozorište mladih Sarajevo & Internacionalni teatarski festival MESS

Aleš Kurt:
Ništa nas ne smije iznenaditi
Režija: Aleš Kurt

(PREDSTAVA JE OTKAZANA)

Sub, 18. 9. 2021. - 17.00 / Prateći program

Benjamin Bajramović:
Bordel Eden
predstavljanje dramskog teksta

(Youtube kanal BNP-a Zenica)

Sub, 18. 9. 2021. - 19.30 / Takmičarski program
Studio za izvedbene umjetnosti Mostar, HNK u Mostaru i NP u Mostaru

Tanja Miletić-Oručević, Dragan Komadina i ansambl predstave:
Identitluk
Režija: Tanja Miletić-Oručević

Ned, 19. 9. 2021. - 17.00 / Prateći program

DHS – Društvene i humanističke studije
časopis Filozofskog fakulteta u Tuzli, predstavljanje časopisa

(Youtube kanal BNP-a Zenica)

Ned, 19. 9. 2021. - 19.30 / Takmičarski program
Kamerni teatar 55, Sarajevo

Darko Cvijetić:
Šindlerov lift
Režija: Kokan Mladenović

Pon, 20. 9. 2021. - 19.00 / Prateći program

Dodjela nagrada i zatvaranje Festivala

Pon, 20. 9. 2021. - 19.30 / Prateći program

Zijah A. Sokolović:
Lijevo desno glumac
Režija: Zijah A. Sokolović